תמר אפק / הפונדק י-ם / 17.7.19 / מאת: אייל נחתומי

הפונדק הוא אחד המקומות הכי מסקרנים בירושלים.
הרושם הראשוני הוא שכמה צעירים היפסטרים השתלטו על מבנה נטוש, זרקו צבע על הקירות, חיברו חשמל והגברה, הביאו קצת בירות ופתחו מקום. ו-וואלה? לא רע בכלל, אפילו טוב. תחושה חצי ביתית שוררת שם, ככה שתמיד יהיה מישהו שישים לב אליך.

במקום הזה הופיעה תמר אפק, אישה בת 30 ומשהו (לדעתי) עם חיוך קצת עייף אבל כזה שמרגיע, ועיניים של נערה. לבמה עולים איתה שני בחורים צעירים למראה. בסיסט מתולתל לתפארת ומתופף רזה.
אל תתנו למראה לבלבל אתכם. הטריו הזה נראה מעט זרוק אבל מדובר בחבורה של שדים מוכשרים עד קצה גבולות ההבנה האנושיים. נראה שהדבר שמאחד בין כולם הוא תשוקה מטורפת ולבבות שנסדקו במהלך החיים. אני אישית לא הפסקתי להתפעם לשנייה

"הפסקתי לעשן לפני 6 ימים וכולכם נראים לי כמו סיגריות שאני רוצה לעשן כרגע"

תמר מוסרת לקהל החצי עירני כמה רגעים לפני הסוף.
Tamar Aphek Live @ Lisboa 2019


צחוקים פה ושם, אבל האמירה הזאת תופסת ומעורר כמה מחשבות שמתחוללות אצלי כבר תקופה – איך זה להיות מוזיקאי פעיל ועדיין לקיים חיים? האם גם למוזיקאים יש צורך עז להשתין בקטעים הכי מרגשים? איך מקימים משפחה בכלל? ולמה תמיד גיטריסטיות עושות פחות פוזות מגיטריסטים ויותר נכנסות לך לנשמה?
תמר עושה עם גיטרה אחת בדיוק כמה שמספיק. לא צריך תו אחד יותר.
הגיטרה היא הפסנתר העתיק והמאובק שלה, והיא פורטת עליו באהבה ורוך של שמיכות נעימות בלילות סתיו ירושלמיים טובים. היא גם המייללת האישית שלה ודרך הדיסטורשן היא מוציאה את הכעס והאהבה וכל מה שקשה וצריך מידי פעמים להבליח אחרת נשתגע.

Tamar Aphek Live at Iberian Peninsula

ממליץ לכולכם לראות את תמר מופיעה וללמוד דבר או שניים על רגש מתפרץ ורוטט ששובר וגועש ונעים ורך וסודק ומרפא.
היא עושה הופעות בדרך שבה אתה יוצא עם יותר שאלות מתשובות. ואלה רגעים מקודשים
תמר, את נושאת בתוכך משהו יקר ערך , אל תוותרי לעולם.
תודה על הכל

לעמוד הבנדקאמפ של תמר אפק 

איור: נמרוד פרידמן. לפרופיל האינסטגרם של נמרוד